چرا ایده براندازی کار نمی‌کند؟

چرا ایده براندازی کار نمی‌کند؟
کنشگر دیزاین، طراح راهکارهای دیجیتال، مدیرعامل کارزار، مدیرعامل مرکز طراحی اسپیرال، موسس کمپین #من_طراحم

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به عنوان یک کاربر مهمان.

  1. مشکل تحلیل راه حل‌ها و همفکری با نخبگان ، چنان که همین مقاله میتواند موجب تلنگر‌در دو طرف شود ، عملا در جامعه وجود ندارد ، از طرفدار جمهوری اسلامی تا برانداز با کلیات این نوشته مخالف هستند و تا زمانی که ظرفیت تحلیل و درک واقعیات به دو طرف اعمال نشود ، در روی همین پاشنه میچرخد . طرفدار جمهوری اسلامی در اولویت خود به اصول ماورایی بهشت و اخلاق و ایمان و تعهد متکی است و هنگامه نبود غذاو قحطی خود را لا عارف مسلکی چون علی ابن ابی طالب مقایسه میکند و به ظهور امام زمان به مثابه رفع کل مشکلات مینگرد. برای او آموزش و اقتصاد و فرهنگ در چهارچوب کلاسهای قرآن و مداحی و خرید چادر مشکی و یک لقمه نون پنیر و فرهنگ برای او یعنی سریال یوسف پیامبر ، یعنی این بخش از جامعه از بدیهی ترین نیازهای یک انسان قافل هستند چون معتقد به ایدئولوژی روحانی و غیر مادی هستند. تا زمانی که این تفکر و عقیده در دسترس این گروه است و آنها صاحب اسلحه ، عملا ایده براندازی احمقانه ترین وجه ممکنه است . در صورت تحمل این بخش از جامعه نیاز به یک رهبر دینی عاقل و عالم داریم که با درایت هر دو بخش جامعه را مدیریت کند . یعنی چرخه قدرت مطلقه و دیکتاتوری و این چرخه نا امیدی همچنان خواهد بود. دم شما گرم

    1. بله جناب ارسونی عزیز. نکته بسیار مهمی است و همیشه برای من سوال بوده که چرا در زمان معاصر نواندیشی دینی توسط مردم مورد اقبال نبوده (جدای از این بحث که بعد از انقلاب سرکوب میشده).

مصاحبه با خبرگزاری دانشجو: اگر مسیر خشونت‌پرهیز دیگری به مردم ارائه ندهیم، راهی باقی نمی­‌ماند جز اینکه بروند در خیابان

سایدبار کناری

دکتر حامد بیدی

درباره من

از خلق و ایجاد تغییر لذت می‌برم. شاید همین وجه اشتراک دیزاین و کنشگری اجتماعی است که ماجراجویی‌ها را برایم جذاب می‌کند. «چیزها» برایم جذاب نیستند. ربط این چیزها با آدم‌هاست که مهم و جذابند.

مرا دنبال کنید