ویدیوی گفتگو با تجارت‌نیوز: اینترنت ایران، اختلالات، فیلترینگ، طرح صیانت و…

تجارت‌نیوز: حامد بیدی در گفتگو با تجارت نیوز از دغدغه‌های موجود در خصوص طرح صیانت و حتی موضوعات فراتر از آن می‌گوید. او می‌گوید نزدیک به یک سال از مطرح شدن این طرح می‌گذرد اما مخالفت‌های گسترده کاربران جلوی اجرایی شدن آن را تاحد بسیاری گرفت. اما بیدی معتقد است رویکرد حاکمیت نسبت به اینترنت تغییر نکرده‌است. او همچنین به سنترالایز شدن اینترنت در کشور نیز انتقاداتی دارد و آن را یک ریسک بزرگ تلقی می‌کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، حامد بیدی مدیرعامل پلتفرم کارزار معتقد است اتفاقاتی که این روزها در خصوص اختلالات اینترنت رخ می‌دهد پیچیدگی‌هایی دارد که نیازمند بررسی‌های فراوان است. او اعلام می‌کند که به نظر می‌رسد شورای عالی فضای مجازی طبق روند معمول اجازه افزایش پهنای باند اینترنت کشور را نمی‌دهد و این علیرغم افزایش نیاز مردم است. این کارشناس فناوری اطلاعات همچنین وجود عدم شفافیت و رخ دادن اختلالات به شکل تصادفی را در جهت نپذیرفتن مسئولیت و پاسخگویی به مردم ارزیابی می‌کند. حامد بیدی می‌گوید چین ذیل قرار داد ۲۵ ساله همکاری‌هایی را آغاز کرده است و فینگرپرینت‌ها نشان‌دهنده استفاده از تکنولوژی‌های چینی در ایجاد اختلال و مسدود سازی‌هاست.

  • ویدیوی کامل این گفتگو هیچگاه توسط تجارت‌نیوز منتشر نشد. شاید به خاطر اتفاقاتی که از اواخر شهریور ۱۴۰۱ در کشور رخ داد و مجالی برای طرح این موضوعات باقی نماند.

منتشر شده در تاریخ

در موضوع

,

توسط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *